{{cart.TotalNumberOfProducts}}

Adress

Läkarmissionen
Siktgatan 8
162 88 Vällingby
Sverige

Kontakt

08-620 02 00

Växeln är öppen måndag-fredag 9.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00.

Fax: 08-620 02 11
E-post: info@lakarmissionen.se

 

Vill du stödja vårt arbete?
  • Ge valfritt belopp via vårt plusgiro
    90 00 21-7
  • Ge valfritt belopp via Swish till
    90 00 217
  • Ge 100 kronor genom att SMS:a LM100 till 729 72

Så kan du stödja oss

Våra biståndsprojekt

Regionala resurscenter

 

Vill du komma i kontakt med någon av våra Second hand-butiker? Deras uppgifter hittar du på Second hand-sidorna.

Hitta till oss

Läkarmissionens huvudkontor finns på Siktgatan 8 i Vinsta företagsområde, Vällingby, Stockholm.

Kollektivtrafik: Tunnelbanans gröna linje till Johannelund. Gå förbi Coop så kommer Siktgatan 8 snart på gatans vänstra sida. Närmaste busshållplats är Siktgatan (116), ganska nära är Vinsta gård (179) och Krossgatan (518, 541).

Med bil: Från Bergslagsvägen svänger du in på Skattegårdsvägen till Vinsta företagsområde, sedan tar du första vänster. Det finns gratis parkering längs gatan (dock begränsat antal platser), och avgiftsbelagd parkering inne på gården.

Givarservice

Helen Berglund

Givarservice 08-620 02 00
info@lakarmissionen.se

Marie Collén

Givarservice 08-620 02 00
info@lakarmissionen.se

Titti Sundberg

Givarservice 08-620 02 00
info@lakarmissionen.se

Mats Danson

Digital vaktmästare 08-620 02 13
info@lakarmissionen.se
Stab

Hans Hallström

Affärsansvarig testamenten, HR-ansvarig 08-620 02 03
hans.hallstrom@lakarmissionen.se

Camilla Frödén

Kvalitetsansvarig Direktorsassistent 08-620 02 02
camilla.froden@lakarmissionen.se

Lars Briland

Fastighetsservice 08-620 02 53
lars.briland@lakarmissionen.se

Pia Briland

Ekonomi/personalassistent 08-620 02 00
pia.briland@lakarmissionen.se
Kommunikation och insamling

Dicran Sarafian

Marknads- och försäljningschef 070-775 99 66
dicran.sarafian@lakarmissionen.se

Eva Nordenstam von Delwig

Informationsansvarig 08-620 02 08
eva.nordenstam@lakarmissionen.se

Conny Sjöberg

Innehållsansvarig 08-620 02 37
conny.sjoberg@lakarmissionen.se

Johanna Kratz

Kommunikatör (föräldraledig) 08-620 02 34
johanna.kratz@lakarmissionen.se

Hanna Rosell

Ansvarig sociala medier och digital marknadsföring 08-620 02 35
hanna.rosell@lakarmissionen.se

Monika Frieberg

Databasansvarig och ansvarig för IT och telefoni 08-620 02 21
monika.frieberg@lakarmissionen.se

Helen Karlström

Kanalansvarig Direktdialog, Aktion Julklappen 08-620 02 06
helen.karlstrom@lakarmissionen.se

Caroline Wesslén

Produktionsledare 08-620 02 36
caroline.wesslen@lakarmissionen.se

Thomas Nyman

Affärsansvarig företag 08-620 02 23
thomas.nyman@lakarmissionen.se

Jenny Hermelin

Kommunikatör 070-380 15 55
jenny.hermelin@lakarmissionen.se

Richard Niklasson

Projektledare event och konsert Tel: 08-620 02 92
richard.niklasson@lakarmissionen.se
Projekt

Ove Gustafsson

Projektchef internationella insatser 08-620 02 05
ove.gustafsson@lakarmissionen.se

Maria Kaarto

Institutionell projektmedelsansvarig 08-620 02 33
maria.kaarto@lakarmissionen.se

Kam Koolash

Projektcontroller 08-620 02 15
kam.koolash@lakarmissionen.se

Eva Björkander

Programhandläggare 08-620 02 16
eva.bjorkander@lakarmissionen.se

Maria Stålgren

Hälsoprogramansvarig 08-620 02 94
maria.stalgren@lakarmissionen.se

Monica Neuman Bergenwall

Programhandläggare 08-620 02 24
monica.neuman@lakarmissionen.se

Marcus Holmgren

Direktor regionalt resurscenter Kampala, Uganda (Östafrika) 08-620 02 26
marcus.holmgren@lakarmissionen.se

David Forsberg

Direktor regionalt resurscenter Miami, USA (Latinamerika) david@nordicrelief.org

Bengt Brolin

Programhandläggare 08-620 02 51
bengt.brolin@lakarmissionen.se

Åsa Henriksson

Programhandläggare 08-620 02 41
asa.henriksson@lakarmissionen.se

Claes Johan Alexandersson

Programhandläggare 08-620 02 27
Claes.Johan.Alexandersson@lakarmissionen.se
Styrelse

Bo Guldstrand

Styrelseordförande 070-092 81 28
bo.guldstrand@lakarmissionen.se